Uczniowie odwiedzili Ośrodek "Caritas"
Dodane przez admin dnia Kwiecień 22 2011 16:50:08

Uczniowie odwiedzili Ośrodek "Caritas"

20 kwietnia br. gimnazjaliści naszej szkoły, tworzący internetowy przewodnik po Borowej Wsi, wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi. Na początku oprowadzająca grupę pani Bogumiła Kopczyk, kierownik Domu Pomocy Społecznej, opowiedziała historię powstania budynku. Uczniowie zostali poinformowani, że inicjatorem powstania Ośrodka był śp. ks. biskup Czesław Domin, zaś budowniczym, organizatorem i pierwszym dyrektorem ks. Krzysztof Bąk.

W trakcie zwiedzania uczniowie zobaczyli różne pomieszczenia, m.in. pracownię informatyczną i plastyczną. Zajęcia w nich mają osoby z ośrodka i z poza niego. Pani kierownik zaprowadziła grupę również do sali rehabilitacyjnej i kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego, należącej do budynku. Kolejnym punktem zwiedzania było gospodarstwo rolne prowadzone przez Zakład Aktywności Zawodowej. Jest to jedno z ostatnich miejsc w Borowej Wsi, gdzie nadal hoduje się krowy. Na koniec gimnazjaliści zobaczyli pobliski park, znajdujący się na terenie ośrodka, w którym jest umieszczony mały staw.

Wycieczka do Caritasu okazała się wspaniałą zabawą i źródłem nowych doświadczeń. Uczniowie zrozumieli, że życie osób niepełnosprawnych jest o wiele trudniejsze i zapewnili, że będą odwiedzali bramy ośrodka jako wolontariusze.

Tekst: Monika Jonczyk (klasa 2)