Wyniki głosowania na projekt edukacyjny
Dodane przez admin dnia Maj 10 2011 19:08:14

Sukces mimo porażki!

Znamy już wyniki głosowania w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny w Polsce. Wśród 31 nagrodznych prac (spośród ponad 250 zgłoszonych) znalazł się projekt uczniów z gimnazjum w Mikołowie - Borowej Wsi, który uzyskał łącznie 4455 głosów! Niestety nie wystarczyło to do otrzymania jednej z dziesięciu głównych nagród (środki finansowe na realizację projektu). Jednak szkoła, za zapał i zaangażowanie otrzymała nagrodę pocieszenia - programy komputerowe!

Zobacz pełną lista zwycięzcówCelem projektu "Borowa Wieś oczami uczniów" jest stworzenie wirtualnego przewodnika po miejscowości. Uczniowie postanowili wystartować w konkursie, by zdobyć pieniądze na wydanie swego przewodnika w formie książki. Choć się nie udało, nie zamierzamy spocząć bez dalszej walki. Pragniemy znaleźć sponsorów z Mikołowa i okolicy, którzy wesprą powstanie tej książki.

Bez względu na ostateczny wynik głosowanie okazało się wielkim sukcesem niewielkiej szkoły (gimnazjum liczy zaledwie 70 uczniów!) oraz całej lokalnej społeczności sołectwa. Każdego dnia spotykaliśmy się z poparciem wśród mieszkańców oraz osób spoza Borowej Wsi. Najbardziej cieszy mobilizacja i zaangażowanie uczniów, którzy roznieśli kilkaset ulotek, rozwiesili kilkadziesiąt plakatów, przeprowadzili kilka ambitnych akcji promocyjnych w Internecie... To co się działo na Borowej Wsi przez ostatni miesiąc zaskoczyło wszystkich. Mała osada zjednoczyła się w wlace o wspólny cel!

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy byli nam przychylni i głosowali na nasz projekt!