Odkryj tajemnice naszego kościoła!
Dodane przez admin dnia Wrzesień 23 2011 08:50:18

Odkryj tajemnice naszego kościoła!

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Mikołowie zapraszają na wspólne zwiedzanie drewnianego kościoła p.w. św. Mikołaja w Borowej Wsi. Szkoła w ten sposób pragnie włączyć się organizację Górnośląskich Dni Dziedzictwa 2011.

Młodzi ludzie przez cały poprzedni rok szkolny poznawali historię swojej miejscowości. Teraz pragną sprawdzić swoją wiedzę i przekazać ją przybyłym do kościoła gościom. Uczniowie postarają się przybliżyć historię świątyni oraz rozszyfrować postacie znajdujące się na zeźbach i obrazach w jej wnętrzu. Udział w wycieczce jest nieodpłatny!

Termin: 8 października (sobota)
Godzina: 15:00
Zbiórka: Mikołów - Borowa Wieś, kościół św. Mikołaja, ul. Gliwicka 354

Zobacz szczegółowy program Górnośląskich Dni Dziedzictwa!
Górnośląskie Dni Dziedzictwa to impreza, która ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Śląska, zwłaszcza młodym ludziom, dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu. W tym celu na całym Śląsku przez dwa kolejne wekendy będą się odbywać wycieczki, prelekcje, wystawy, koncerty... Wszystko oczywiście nieodpłatnie!

Na terenie Mikołowa odbędą się jeszcze dwie imprezy, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży szkolnej. W sobotę 24 września spacer po Mikołowie pt. „Wrzesień 1939 roku w Mikołowie” poprowadzi Grzegorz Mandera. Dzień później będzie można wybrać się na wycieczkę po centrum miasta razem z Mariuszem Dmetreckim. Zbiórka na obie wycieczki na mikołowskim rynku.

Rusz się z domu i poznaj tajemnice Mikołowa!