Młodzi odkrywają tajemnice Borowej Wsi
Dodane przez admin dnia Marzec 31 2011 19:30:58

 Młodzi odkrywają tajemnice Borowej Wsi

Gimnazjaliści z Borowej Wsi (sołectwo Mikołowa) w ramach zajęć pozalekcyjnych z historii przygotowują internetowy przewodnik po swojej miejscowości. Są szanse, że ich dzieło uda się wydać w formie książki.

W ramach projektu "Borowa Wieś oczami uczniów" młodzi mieszkańcy Mikołowa uczestniczą w wycieczkach, warsztatach i samodzielnie wyszukują informacje, potrzebne do napisania internetowego przewodnika, który jest już częściowo dostępny w sieci - www.borowa.ubf.pl

Jeśli się uda efekt prawie rocznych poszukiwań będą mogli wydać w formie książki. Projekt startuje bowiem w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt edukacyjny. Spośród ponad dwustu projektów dziesięć ma szanse zgarnąć po 3 tysiące złotych. Uczniowie z Borowej Wsi, jeśli wygrają, swoją wygraną przeznaczą na publikację.

Co zrobić by wygrać? Decydują opinie internautów! Każdy może pomóc klikając raz dziennie i oddając swój głos na ten projekt. Głosowanie trwa przez cały kwiecień. Ogłoszenie wyników na początku maja.

Organizatorami projektu są Gimnazjum nr 3 w Mikołowie oraz Stowarzyszenie Genius Loci. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Mikołów, Pan Marek Balcer.

Zagłosuj na nasz proiekt!
Szczegóły konkursu